תפריט

האם מכירת ציוד לעסק נכנס כחלק מתקרת עוסק פטור?

 

עוסקים פטורים יקרים,

 

רכשתם ציוד לעסק ולאחר תקופה מכרתם אותו וקבלתם תשלום.

 

 

השאלה: האם הסכום שקבלתם בגין המכירה נכנס כחלק מתקרת עוסק פטור השנתי או לא?

 


תזכורת: ברכישה קבלתם חשבונית, כעת אתם מחויבים להוציא קבלה בעת המכירה, בגין התקבול.

 

לפי הגדרת סעיף 1 לחוק המע"מ, הגדרת מחזור עסקאות מחריגה מכירת ציוד, מה שאומר שהקבלה שהפקתם בגין מכירת ציוד איננה נכללת בחישוב התקרה השנתית.

 

וודאו שהקבלה בגין מכירת הציוד אינה נכללת בתקרת העוסק פטור, לרוב מדובר בסכומים מהותיים, שיכולים אף להשפיע על מעבר התקרה השניתית.

 

מסקנה, יש לבדוק מהות הקבלה ולא רק סכום הקבלה.

 

 

 

 

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

 

 

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

 

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

 

 

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

 

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

 

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן