תפריט

הפסקת עבודה כשכיר ונתינת שירותים כעצמאי

שאלה-1-מתוך-10

שאלה ששלח לנו מעסיק שמעסיק עובד שעבד כשכיר וכעת מעוניין להתפטר מעבודה אצל המעסיק ולעבוד אצלו כפרילנסר. האם יש בעיה בנוגע לקבלת הפטור על הפיצויים?

תשובה:

לעתים קורה, כי עובד שכיר עוזב את מעבידו ומיד לאחר מכן מתחיל להעניק שירותים שונים למעביד כעצמאי. פקיד שומה יוודא שאכן נותקו לחלוטין יחסי עובד-מעביד, ועל פקיד השומה להיווכח כי במצב הנוכחי היחס בין העובד לשעבר למעביד הינו כנותן שירותים למקבלם. אם נתקיים כל האמור, יחול סעיף 9(7א) לפקודה על המענק שנתקבל- ז"א יקבל את הפטור על הפיצויים (לפי תקרת פטור פיצויים בכל שנה ויתר הכללים החלים בסעיף 9(7א) לקישור לחוק בהרחבהhttp://bit.ly/2I16WrV

 

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד *** 

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן