תפריט

דין הודעה למס הכנסה על סגירת תיק

סגירת-תיק-4.3.18-חמש-מתוך-10

 

שימו לב למצב הבא:

נישום סגר את העסק. הוא לא מעוניין להודיע על כך עדיין למס הכנסה מחשש שתהיה ביקורת, ומעדיף להודיע עוד כמה שנים אחרי שהשומות יתיישנו. האם אפשר להמתין עם ההודעה על סגירת התיק?

 

תשובתנו:

יש חובת הודעה ברגע שסגר את העסק.
יש חובת הודעה מיידית על שינוי בעסק.
מכוח סעיף 134 גם בנושא של “שינוי העסק” קרי – סגירת העסק קיימת חובת הודעה מיידית.

 

“134. אדם שבשנת מס פלונית פתח עסק או החל לעסוק במשלח-יד, או החל לנהל את עסקו או משלח-ידו במקום נוסף או במקום אחר, או ששינה את סוג עסקו או משלח-ידו, יודיע על כך בכתב לפקיד השומה שבתחום סמכותו נמצא העסק או מתנהל משלח-היד, לא יאוחר מיום ההתחלה או השינוי כאמור”.

 

 

 

 

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו”ח ו/או רון ביטן, רו”ח ממשרדנו.

 

 

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

 

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן