תפריט

האם בתור בעל עסק- אתה חייב רואה חשבון?

עצמאית בעלת עסק 17.08.2017

 

שאלה מצוינת שקיבלנו לפני כמה ימים מלקוחה חדשה, שפתחה לפני כמה חודשים עסק: "האם בתור עצמאית, אני חייבת לשכור שרותיו של רו"ח, או שיכולה לעשות הכל לבד?"

זאת תשובתנו הכנה:

כדי לקנות דירה, צריך עו"ד? 
כדי להגיש תביעה על נזק בעסק או קבלת כספים מחברת ביטוח, צריך לפנות לסוכן ביטוח?
כדי לרדת במשקל, צריך תזונאי?


ומה עם אימוני כושר, אני איש מאמין בעשייה ויש לי משמעת עצמית גבוהה, האם אני צריך מאמן כושר אישי?


ומה עם רואה חשבון? אנו חושבים שכל אחד צריך איש אמון, ואנו מדגישים: איש אמון ואוזן קשבת לעולם הכספים וראיית החשבון, ואם זה יכול להיות רו"ח מוסמך עם ניסיון וידע, פעמיים כי טוב.


אז מנוסח השאלה- ניתן לעשות הרבה דברים באופן עצמאי, אך הדברים עובדים ונראים שונה עם בעל מקצוע אמין ומקצועי עם ניסיון של שנים. השקט הנפשי שמקנה איש אמון לצדך, המתווה דרך נכונה בעולם הכספים, הוא יסולא מפז.


זה מתחיל מהבסיס: איך אני מגדיר "עצמאי" בביטוח לאומי ומס הכנסה? מה עדיף, עוסק פטור/ עוסק מורשה, ואולי בכלל חברה? ומה אם אני בעל תושבות במדינה אחרת, מה המשמעות? אלה דוגמאות קטנות שההגדרה שלהם והטיפול השוטף, מהותי ביותר, הגדרה לא נכונה יכולה ואף, תהווה מכשול בעתיד.


כמה דוגמאות מהמשרד שלנו שקרו לאחרונה:


– בעל עסק ללא רו"ח הגיש דוח באיחור, מכיוון שלא ידע מתי עליו להגיש את הדוח. הוא הגיע אלינו למשרד, ביטלנו את הקנסות ומתוקף היותנו כמייצג ברשות המסים, דאגנו להגשת הדוח בכפוף לתוכנית המשרד מול רשות המסים, דבר שקיים רק למשרדים מייצגים.
– עצמאית פתחה תיק במע"מ ומס הכנסה, אך ביטוח לאומי? נשכח! אחרי כמה חודשים היא ילדה וביטוח לאומי לא רצה לשלם לה דמי לידה. היא הגיעה אלינו למשרד מלאת חרדה. מניתוח הדוחות, עלה כי הדוחות לא הוגשו כראוי, בוצע תיקון דו"ח, הוגש מחדש לביטוח לאומי לקליטה ובוצע הגדרה מחודשת בביטוח לאומי. לבסוף, קיבלה 18,000 ש"ח דמי לידה. לא נשכח לציין, לפני הגעתה למשרד, קליטת הדוח ברשות המסים לא הייתה תקינה וחל חיוב מס הכנסה ע"ס 7,500 ₪. לאחר תיקון הדוחות ועדכון הנתונים, החיוב ירד ל 0 ש"ח.

 


כאמור קיימים מקרים רבים, כל בעל עסק הוא מיוחד, והתיק דורש חשיבה יצירתית אשר רק מי שנמצא בתחום זמן רב, יודע להתמודד עם כל עניין לגופו.
לסיכום, קיים ערך רב שלא ניתן לכמת במספרים ובמילים לחשיבותה של דמות מוסמכת ואמינה, על אחת כמה וכמה בתחום החשוב- כספים!
אנו פה בשבילכם.


האחים ביטן

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן