תפריט

זיכוי בגין סיום תואר אקדמי

זיכוי בגין סיום תואר אקדמי

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהי נקודת זיכוי במס?

שווי נקודת זיכוי בשנת המס 2018 הינה ע"ס 2,592 ₪, להלן טבלה מרכזת לכל השנים.

כל נקודת זיכוי מתורגמת לכסף במונחי מסים, חשוב לציין – לאנשים שמגיעים לרף המס.

נקודת המוצא הינה שמשלמים מס מהשקל הראשון להכנסה, כאשר בבסיס החישוב נהנים מנקודות זיכוי שהמדינה מעניקה לגבר ואישה  ע"ס 2.25 ו – 2.75 בהתאמה.

מה שאומר, על סמך ברירת המחדל, ללא נקודות זיכוי נוספות, כדוגמת הורה במשפחה חד הורית, הכנסה ברוטו חודשית של אישה וגבר שתעמוד ע"ס 4,860 ₪ ו – 5,940 ₪ בהתאמה, לא תחויב במס, כתוצאה ישירה של "שימוש" בנקודות זיכוי שהמדינה מעניקה.

המשמעות של סיום תואר אקדמי

כחלק מעידוד ממשלתי של האזרחים להשקיע בלימודים אקדמיים במטרה להתפתח אישית, מקצועית ותעסוקתית, ניתן זיכוי של נקודה אחת למי שסיים לימודי תואר ראשון החל משנת 2005. בעבר, בשנים 2007-2013, היה זכאי מסיים תואר ראשון לנקודת זיכוי אחת כנגד כל שנת לימודים, והחל משנת 2014, ניתנת נקודת זיכוי אחת התקפה לשנה אחת, כנגד תואר מלא. נקודת הזיכוי תתווסף החל משנת המס העוקבת לשנת סיום התואר, והיא תצטרף לנקודות זיכוי הבסיסיות שניתנות לכל אזרח עובד במדינת ישראל, אישה 2.75 נקודות זיכוי, גבר 2.25 נקודות זיכוי.

איך מתבצע העדכון על סיום התואר?

בכל תחילת שנה קלנדרית, נדרש עובד למלא טופס 101, המשפיע על ניכויי השכר שלו ובכלל זה מס הכנסה. על מנת לדווח על סיום תואר במהלך השנה שחלפה, יש לסמן זאת בסעיף אודות סיום תואר אקדמי בטופס 101, ולצרף טופס 119 המעיד על זכאות לתואר אקדמי, וכן אישור זכאות לתואר. 

החזרי מס במשרד ביטן את ביטן – רואי חשבון

במסגרת שירותי משרד רו"ח ביטן את ביטן, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

להצטרפות לעמוד אינסטגרם האחים ביטן, ביטן את ביטן – רואי חשבון, לחץ כאן.

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן