תפריט

זיכוי לתושבים ביישובים זכאים

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהי נקודת זיכוי במס?

שווי נקודת זיכוי בשנת המס 2018 הינה ע"ס 2,592 ₪, להלן טבלה מרכזת לכל השנים.

כל נקודת זיכוי מתורגמת לכסף במונחי מסים, חשוב לציין – לאנשים שמגיעים לרף המס.

נקודת המוצא הינה שמשלמים מס מהשקל הראשון להכנסה, כאשר בבסיס החישוב נהנים מנקודות זיכוי שהמדינה מעניקה לגבר ואישה  ע"ס 2.25 ו – 2.75 בהתאמה.

מה שאומר, על סמך ברירת המחדל, ללא נקודות זיכוי נוספות, כדוגמת הורה במשפחה חד הורית, הכנסה ברוטו חודשית של אישה וגבר שתעמוד ע"ס 4,860 ₪ ו – 5,940 ₪ בהתאמה, לא תחויב במס, כתוצאה ישירה של "שימוש" בנקודות זיכוי שהמדינה מעניקה.

זיכוי לתושבים ביישובים זכאים

עובד שכיר המתגורר במשך 12 חודשים ברציפות באחד מן היישובים הזכאים ומנהל בו את מרכז חיו (הימצאות בישוב רק בסופי שבוע, לדוגמא, לא מזכה בהטבה), יהיה זכאי להטבה במס על הכנסה מיגיעה אישית (כדוגמת משכורת, פנסיה, תשלומים מקופות גמל, מעניק פרישה וכד'). התנאים להגדרה של יישוב זכאי משתנים, וכוללים בתוכם גודל של אוכלוסיה (מתחת ל-75,000 תושבים), סמיכות לגבול, מדרג חברתי-כלכלי נמוך ועוד. כדי לבדוק האם היישוב שלכם נכלל ברשימת היישובים הזכאים, ומהו גובה ההטבה, לחצו כאן.

 

איך מתבצע הזיכוי?

ניתן לממש את הזכות להטבה רק לאחר שחלפו 12 חודשים מאז תחילת המגורים ביישוב המזכה. יש למלא טופס 101 ולסמן את המשבצת המתאימה (משבצת מס' 3, סעיף ח'). בנוסף, יש לצרף טופס אישור תושבות חתום על ידי הרשות המקומית. יש להגיש את המסמך לפני ששנת המס מסתיימת, אך במידה והיא חלפה, ניתן לגשת לפקיד השומה אליו אתה משתייך. ההחזר ניתן עד 6 שנים אחורה.

החזרי מס במשרד ביטן את ביטן – רואי חשבון

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון אנו מציעים שירות החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

להצטרפות לעמוד אינסטגרם האחים ביטן, ביטן את ביטן – רואי חשבון, לחץ כאן.

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן