תפריט

מכירה דרך חנות אינטרנטית- האם המוכר צריך לשלם מע”מ?

לקוחות ובעלי עסקים יקרים: יש ברשותכם או חושבים לפתוח חנות אינטרנטית? במאמר הבא נדון בשאלה “האם חל מע”מ על מכירת מוצרים באינטרנט?”
סעיף 2 לחוק המע”מ קובע כי אכן מוטל מס בגין עסקה שנעשתה בישראל, הרי כי מטרת חוק המע”מ הנה צריכה בישראל ולא צריכה מחוץ לישראל. לכן על מנת שנקבע האם חל מע”מ על מכירת מוצרים באינטרנט, נשאלת השאלה “מה מקום העסקה?”

 

לפי סעיף 14 לחוק המע”מ עולה כי – עסקה שנעשתה בישראל, או על ידי תושב ישראל- משמע מיקום העסקה הוא בישראל.

עם זאת, סעיף 30(א) לחוק המע”מ קובע כי בגין יצוא טובין יחול מע”מ 0 (לא יחול עליה מע”מ), *בתנאי שהוגשה הצהרת ייצוא או מסמך אחר שאישר מנהל מע”מ לענין זה.*

 

***לסיכום:

 מוצרים הנרכשים בחנות אינטרנטית על ידי לקוחות מחוץ לישראל והטובין מיוצא מחוץ לישראל, הרי שיחול מע”מ בשיעור אפס, בכפוף לקבלת הצהרת יצוא ו/או מסמך אחר שאישר המנהל.
 אם המוצרים נרכשים בתוך הארץ ומסופקים ללקוח בארץ – יחול מע”מ בשיעור מלא.

 

 

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

 

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

 

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו”ח ו/או רון ביטן, רו”ח ממשרדנו.

 

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן