תפריט

מענק עבודה

עובדים שכירים (שהם הורים לילדים) בני 23 ומעלה שהכנסתם החודשית הממוצעת עומדת על 2,070-6,757 ₪, עשויים להיות זכאים למענק עבודה בהיקף ממוצע של 4,000 ₪. הורים יחידים שילדיהם נמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם המשכורת הממוצעת שלהם עומדת על 1,270-11,506. מענק עבודה ידוע גם בשמות "מענק הכנסה" או "מס הכנסה שלילי".

מי זכאי למענק עבודה?

התנאי הראשוני הוא תושבי ישראל, עובדים שכירים, שהייתה להם הכנסה מעובדה במהלך שנת המס לפניה מתקבל המענק, ועונים על התנאים הבאים:

  • בני 23 ומעלה ויש להם ילדים / בני 55 ומעלה גם ללא ילדים – ילד נחשב למי שטרם מלאו לו 19 שנים במהלך שנת המס שלגביה מתקבל המענק.
  • בני 23 ומעלה שהם הורים לילד אחד או שניים / או בני 55 ומעלה גם ללא ילדים – יהיו זכאים למענק אם התוצאה המתקבלת מחלוקת סך כל הכנסותיהם מעבודה במספר חודשי עבודתם בפועל גבוהה מ-2,070 ₪ ונמוכה מ-6,148.
  • בני 23 ומעלה שהם הורים ל-3 ילדים או יותר יהיו זכאים למענק אם התוצאה המתקבלת מחלוקת סך כל הכנסותיהם מעבודה במספר חודשי עבודתם בפועלת גבוהה מ-2,070 ונמוכה מ-6,757.

הורים יחידים

  • הורים יחידים לילד אחד או שניים שנמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם סך ההכנסות לחלק בחודשי העבודה גבוה מ-1,270 ונמוך מ-9,422.
  • הורים יחידים ל-3 ילדים או יותר שנמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם סך ההכנסות לחלק בחודשי העבודה גבוה מ-1,270 ונמוך מ-11,506.

בעלות על זכות במקרקעין

מלבד דירת מגורים אחת, לא הייתה ברשותם של הזכאים בעלות על יותר מ-50% מזכות במקרקעין (דירה, מגרש, חנות וכד') במהלך שנת המס שלגביה מתקבל המענק.

מי לא זכאי למענק עבודה, גם אם הוא עומד בתנאים?

  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה ממעסיק שהוא קרוב משפחה (בן זוג, אח, אחות, הורה, סב, צאצא וצאצאי בן הזוג, ובן זוגו של כל אחד מאלה).
  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה מחברה, שהם או קרובי משפחתם הם בעלי השליטה בחברה.
  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה ממעסיק שהוא קרוב משפחה וממעסיק שאינו קרוב משפחה, יהיו זכאים למענק עבודה רק עבור התקופה שקיבלו הכנסה מהמעסיק שאינו קרוב משפחה.

 כיצד פונים לקבלת מענק עבודה?

ניתן לגשת לסניף הדואר הקרוב בצירוף תעודת זהות והמחאה מבוטלת או מסמך רשמי מהבנק עם פרטי החשבון שלכם, אליו יופקד המענק במידה ותימצא זכאות.

 

טיפול בזכאות למענק עבודה במשרד ביטן את ביטן – רואי חשבון

במסגרת שירותי משרד רו"ח ביטן את ביטן, אנו מציעים שירות טיפול בזכאות למענק עבודה, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

להצטרפות לעמוד אינסטגרם האחים ביטן, ביטן את ביטן – רואי חשבון, לחץ כאן.

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן