תפריט

סערה בעולם הנדל"ן- חוק מס דירה שלישית יבוטל!

סערה בעולם הנדלן

 

 

בג"ץ שם היום גבול לממשלה! שופטי בג"ץ קבעו היום 06.08.17 כי חוק מס דירה שלישית יבוטל!!! זאת בשל פגם שנפל בהליך חקיקת החוק.

החוק אמור היה להיכנס לתוקף ב-31 ביולי 2017, ואף בימים האחרונים הוארך עד ה- 1 לספטמבר לשווא. עד למועד זה אמור היה כל מי שיש לו 3 דירות ומעלה להודיע לרשות המסים שהחוק חל עליו, ולשלם מחצית מתשלום המס השנתי, כלומר עד 9,000 שקל.

 

הממשלה רצתה להעביר חוקי מדינה חורצים גורלות. בעקבות כך, בוצעו בתקופה האחרונה העברות רבות ללא תמורה לצורך יציאה מתכולת החוק מצד המשקיעים ובעלי הדירות:
בעלי הנכסים החלו להעביר את הנכסים בשלמותם או בחלקם לדור הבא, לדוג' משקיע שהחזיק 3 דירות העביר 52% מדירה אחת, על מנת לצאת מהגדרת החוק שהממשלה ניסתה להעביר. 


אחרי החלטת הבג"ץ, המדינה הפסידה את המס על הדירה השלישית בטרם עת וגם את המס הרגיל שקיים היום. השוק- מחזיקי הדירות והמשקיעים, מוכנים לשלם מס מידתי שכן כאשר המחוקק לוקח צעד קדימה, השוק עושה את צעדיו אחורה מנגד. 


כעת, באם יוחלט לשוב ולחוקק את החוק, תצטרך ועדת הכספים להתכנס מחדש לדון בנוסחו, להצביע עליו, ולהגישו להצבעה בקריאה השנייה והשלישית לאישור מליאת הכנסת. למרות כך, קבעו השופטים כי למרות "חומרתו של הפגם שנפל בהליך החקיקה", תינתן אפשרות לאשר את החוק מחדש, מבלי צורך לבצע את כל הליכי החקיקה מחדש. 


בעקבות ההחלטה פנה הערב שר האוצר ליו"ר ועדת הכספים בבקשה לחדש את הליך החקיקה.

 

במרבית המקרים מדובר בבעלי דירות שאינם בעלי הון רב וזו הייתה דרכם לחסוך לקראת פרישה.

החלטת הבג"ץ הביאה את הצדק הנכון וההוגן לעת עתה!

 

נמשיך לעקוב, עדכונים בהמשך.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן