תפריט

פטור ממשיכת כספי תגמולים החייבים ב-35% מס

כספי תגמולים משמשים כקצבה בהגעה לגיל הפנסיה, וההפקדה לקרן הגמל מבוצעת על ידי המעביד והעובד. החל מ-1.7.2015 לא ניתן למשוך כספים מקופת גמל לפני המועד הקבוע מבלי לשלם מס גבוה של 35%. זאת, כדי למנוע מצב בו עובדים מושכים את כספי הפנסיה שלהם ולא דואגים ליום שאחרי. יחד עם זאת, ישנן אוכלוסיות שזכאיות לפטור מתשלום מס בגין משיכת כספי תגמולים.

באילו מקרים ניתן לקבל פטור מתשלום מס בגין משיכה שלא כדין?

  • מיעוט הכנסות – עמיתים שבמהלך השנה ההכנסה החודשית שלהם לא עלתה על שכר המינימום (או פעמיים שכר המינימום אם יש להם ילד שטרם מלאו לו 18).
  • הוצאות רפואיות – עמיתים שההוצאות הרפואיות שלהם או של קרוב משפחתם (לא כולל הוצאות על טיפולי שיניים), גבוהות ממחצית ההכנסה השנתית שלהם ושל בני הזוג. קרוב משפחה מוגדר כאחד מאלה: בן זוג, הורה, הורי הורה, צאצא, צאצא של בן הזוג, ובן הזוג של כל אחד מהקרובים הללו.
  • נכות רפואית – עמיתים שאחרי פתיחת קרן הפנסיה נקבעה להם או לקרוב שלהם נכות רפואית בשיעור של 75% ומעלה.  קרוב משפחה מוגדר כאחד מאלה: בן זוג, הורה, הורי הורה, צאצא, צאצא של בן הזוג, ובן הזוג של כל אחד מהקרובים הללו.

 

מהו התהליך לקבלת פטור ממשיכת תגמולים ללא מס?

במקרה של מיעוט הכנסות, יש למלא טופס 159א ולהעביר לקופת הגמל בצירוף תלושי שכר ומצב חשבון. במקרים אחרים, יש למלא טופס 159 ולפנות לפקיד שומה עם מסמכים המאמתים את טענתכם (הוצאות רפואיות / נכות רפואית).

החזרי מס במשרד ביטן את ביטן – רואי חשבון

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון אנו מציעים שירות החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

להצטרפות לדף הפייסבוק העסקי ביטן את ביטן – רואי חשבוןלחץ כאן.

להצטרפות לקבוצת פייסבוק האחים ביטן, להעלאת נושאים לדיון ונושאים שחשוב לדעת ולדבר עליהם, לחץ כאן.

להצטרפות לעמוד אינסטגרם האחים ביטן, ביטן את ביטן – רואי חשבון, לחץ כאן.

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן