תפריט

פתיחת חברה

דברים שצריך לדעת על פתיחת חברה

 

 

בין אם החלטתם להגדיל עסק קיים שלכם לחברה ובין אם החלטתם על פתיחת חברה חדשה יש די הרבה דברים שאתם צריכים לדעת בטרם תתחילו את התהליך. חלק מהדברים נוגעים גם לגבי רשויות שאיתן תצטרכו להסדיר תהליך ביורוקרטי כזה או אחר. אז כדי לעשות קצת סדר בחרנו לפרט כאן את השלבים הראשונים בדרככם לחברה החדשה:

 

 

הסיבה המצדיקה פתיחת חברה היא מחזור כספים שאינו מאפשר לכם להמשיך כעוסק מורשה כלומר גדילת היקף הפעילות הכספית של החברה או שיקולי מס לגבי כדאיות פתיחת חברה.

 

 

כדאי שתדעו שבחברה בע"מ קיימת הפרדה משפטית בין החברה עצמה לבין בעלי המניות בחברה. המשמעות של זה היא שבמקרה שלחברה יהיו חובות, בעלי המניות אינם צריכים לשאת בעול התשלום. והחברה לבדה אחראית לשלם את חובותיה אלא אם בית המשפט פסק אחרת במקרים חריגים.

 

 

 

פניה לרשויות:

 

 

בכל פתיחת חברה חדשה צריך לפנות לרשם החברות, שם יבדקו שהחברה שלכם עומדת בדרישות והקריטריונים שנקבעו בחוק ותונפק לכם תעודה עם מספר רישום החברה ותאריך קבלת האישור. לרשם החברות תצטרכו לשלם אגרה שנתית. אנחנו ממליצים להיעזר בשירותי איש מקצוע שיכול לעשות עבורכם את תהליך הרישום הכרוך בפרטים רבים.

 

 

בעלי החברה או איש מקצוע מטעמם (רואה חשבון) פונה בשלב הראשון לסניף מע"מ הקרוב אליו כדי לרשום את החברה, לאחר מכן יפנה למס הכנסה ולביטוח לאומי. בכל אחת מהרשויות צריך למלא טפסים עם פרטי החברה ופרטי בעל החברה, מחזור שנתי משוער (או רמת הכנסה צפויה) ופרטים נוספים.

 

 

בנוסף חשוב לנהל את ספרי החשבונות של החברה באופן תקין, גם כאן רואי חשבון יוכלו לעזור לכם מול הרשויות. ניהול תקין של ספרי החשבונות נעשה באמצעות רישום דו צידי (כלומר רישום כפול הן בצד החובה והן בצד הזכות).

 

 

 

תקנון והסכמים:

 

 

בעת פתיחת חברה כדאי ורצוי לעשות הסכם בכתב עם השותפים שלכם (אם יש כאלה). הסכם מפורט ומסודר ימנע בעיות בעתיד גם אם ברור לכם שאתם מכירים וסומכים על השותפים שלכם. המלצה חשובה נוספת שלנו היא לכתוב מסמך המפרט את שם החברה, מהו החזון של החברה, מהם יעדיה ומהם הנהלים שעל פיהם אתם רוצים לעבוד.

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים ו/או שאלות והבהרות נוספות ניתן לפנות לאבי ביטן, רו"ח ו/או רון ביטן, רו"ח ממשרדנו.

 

 

 

*** המידע מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים כאחד ***

 

 

שימוש במידע המקצועי באתר הינו על אחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ ו/או חוות דעת.

משרד ביטן את ביטן – רואי חשבון, ישמח לסייע לך בכל שלב, ליצירת קשר עם משרדינו לחץ כאן